ASKOHEAT-EAHR-H-C-1.0/230
| Article No. | 012-3421.230 |
|---|
| Heating capacity | 1.00 kW |
|---|
| Insertion length | 300 mm |
|---|
| Flange dimensions | 1½" |
|---|
| Material | CN 18/8 |
|---|
| Application media | Heating water |
|---|
| Voltage | 1x230V~ |
|---|
| Usage | Standard |
|---|
| Unheated zone | 150 mm |
|---|
| Adjustment range | 0…28…85 °C |
|---|
| Limiter | 110 °C |
|---|
| Assembly | Soldered in |
|---|
| Protection class | IP41 |
|---|