ASKOHEAT-FOAHFOR-B-E-44.0kW Ø 240mm, 400V 3~
| Article No. | 012-1712 |
|---|
| Heating capacity | 44.00 kW |
|---|
| Insertion length | 1090 mm |
|---|
| Flange dimensions | Ø 240 mm |
|---|
| Material | Cronifer |
|---|
| Voltage | 3x400V~ |
|---|
| Application media | Drinking water, Heating water |
|---|
| Usage | Standard |
|---|
| Unheated zone | 70 mm |
|---|
| Adjustment range | 15…60…95 °C |
|---|
| Limiter | 120 °C |
|---|